Nedaří se vám? Není za tím osud, ale obyčejné vzorce

 • Možná právě vás napadá, proč se vám nedaří ve vztazích. Co děláte špatně nebo naopak, snažíte se a stejně máte smůlu při výběru partnera, nebo toho správného nemůžete potkat.. 
 • Možná se stále točíte v kruhu nedostatku, dokonce se vám třeba podaří vydělat hodně peněz, něco prodat, ale zanedlouho už vám účet zeje prázdnotou nebo se zadlužujete. 
 • Možná, že někteří z vás si říkáte, že to je karma, že holt jste se nenarodili pod šťastnou hvězdou.. 
 • A možná, že jste vyzkoušeli spousty rad, technik a doporučení, co udělat, aby se vám dařilo, jak rozpohybovat zákon přitažlivosti a manifestovat ve svém životě to, co chcete..
 • A možná, že už jste unaveni z neustálého snažení, aby se něco změnilo či přestáváte věřit, že to může být jinak… 

Mám pro vás dobrou a hlavně povzbuzující zprávu:

Není to osud, ale obyčejné myšlenkové vzorce, emoční bloky a vnitřní přesvědčení. A právě ty, můžete ze svého života odstranit. 

Nejprve vám vysvětlím o co tedy jde.. 

 1. Myšlenkové vzorce,  přesvědčení i emoční zranění jsme si vytvořili během života, přejali je za své, nebo si je přenesli po generační linii narozením. 
 2. Tyto vzorce jsou uložené hluboko v našem podvědomí a velmi silně ovlivňují náš život, naše chování. 
 3. A skrze ně si tak vytváříme situace, které považujeme na problémové, či nešťastné. 
 4. Dnes už je, nejen psychologií potvrzené, že přibližně 90% našeho jednání ovlivňuje právě podvědomí. A co stojí za pozornost je, že z těch 90% je přibližně 70% myšlenek a přesvědčení negativně laděných. 
 5. To znamená, že očekáváme neúspěch, že se něco pokazí, že něco nedopadne podle našich představ, nebo že se vůbec neuskuteční. 

Zdánlivě nevinné věty typu: 

Dobře už bylo.. 

Nemůžu mít všechno.. 

Užij si to, protože to brzy skončí.. 

Lepší už to nebude.. 

To nemůže dopadnout, to by byl zázrak a zázraky se nedějí.. 

Musím tvrdě dřít, abych něčeho dosáhl.. 

Nejdřív práce a pak zábava..

Takových podobných vět je jistě více a pokud byste si je chtěli sepsat, možná byste se divili, kolik dalších přesvědčení v sobě nosíte. 

Přesvědčení, která automaticky prohlašujeme, tak jim podvědomě věříme.  Mají velkou sílu a  působí doslova jako kouzelná zaklínadla, afirmace, která pak tvoří naši realitu. 

I když jste ve své mysli přesvědčení o opaku a chcete něco ve svém životě  změnit, nejde vám to. 

Pokud neuděláte změnu vzorců ve svém podvědomí, váš život se bude odvíjet stále stejným směrem…. 

 

 

Co jsou myšlenkové vzorce, kde se berou a jak na ně.. 

Úplný prazáklad, od kterého se odvíjejí různé vzorce, je touha po LÁSCE. To znamená, že: 

Když se narodíme, jsme ve své plné osobní síle. Tedy jsme sami sebou.  Tím, jak jsme vychováváni, vedeni, v jakém prostředí vyrůstáme, to vše má na nás silný vliv. Přibližně do 7 let věku přijímáme vše, co je nám předáváno od rodičů a od těch, které nejvíc milujeme.

Děti vnímají své rodiče a ty, kteří je vychovávají,  jako dokonalé bytosti. Dalo by se to přirovnat k obrazu boha. Pro děti jsou rodiče bůh. 

Jako děti, chceme síti lásku, tak děláme to, co nám lásku zajistí. 

Uvedu příklad: 

Když dítě často slyší: Dospělým se neodporuje, dospělí mají pravdu, a když řekne například sousedce svůj názor, vidí, že se rodiče na něj rozzlobí. Zkusí to jednou dvakrát a pak se přizpůsobí, protože za mlčení dostane velkou pochvalu, maminka a tatínek se usmívají a říkají dítěti, jak je hodné, a tak je to správně. 

Chování, které pro dítě vytvoří pocit zájmu a lásky, si osvojí, a to ať to s ním ladí nebo nikoliv. Důležitý je pocit, že je o něj zájem a že cítí lásku. 

Pokud přebíráme modely z okolí takové, které jsou proti naší vnitřní podstatě, proti tomu kým doopravdy jsme, ztrácíme víc a víc ze své osobní síly. Vše, co do sedmi let přijmeme, prožijeme, se uloží hluboko v našem podvědomí.  

A ukládání myšlenkových vzorců už začíná v prenatálním období, kdy vnímáme emoční stavy své maminky a také si pamatujeme i například hlasy těch, které s maminkou hovoří, jak s ní hovoří, jaká v nich je energie, jestli je tam láska nebo například agrese, zloba či jiná negativní emoce. 

Spolu s myšlenkovými vzorci se ukládají i emoční prožitky, tzv. traumata, což mohou být i zdánlivě nevinné prožitky, které dítě může vnímat například jako neadekvátní kritiku, ponížení, strach z nejistoty, strach, že není milované, nezájem, strach ze ztráty, zklamání.. takových negativních emocí může být celá řada. 

Zkrátka postupně jsme formování: 

Rodiči a rodinou

Příbuznými 

Přáteli 

Školou 

Kulturním, sociálním či náboženským prostředím atp… 

Slýcháme názory, které zastává většina blízkých v našem životě a přijímáme je za své, identifikujeme se s nimi a tvoříme si svou osobnost.

Budujeme svoji “ochrannou” zeď jistoty, pevné základy, nebo také tzv. referenční rámec. To vše nám dává jistoty, o které se opíráme. 

V pořádku je, pokud s námi přesvědčení ladí a podporují naši osobní sílu. V opačném případě si skrze ně vytváříme problémy, přitahujeme neprospěšné situace, některé se nám z nepochopitelných důvodů se nám opakují a my se v nich můžeme točit i mnoho let. 

Uvedu opět pár příkladů z jednotlivých oblastí: 

Jak jste vnímali v dětství vztahy kolem sebe? 

 • Vyrůstali jste ve šťastné rodině? V jaké roli byla vaše maminka? Spíš v podřízenosti, oběť nebo naopak generál? Nebo měli s tatínkem harmonický a respektující vztah? 
 • Dostávali jste od rodičů podporu nebo jste byli spíše kritizováni? 
 • Když se vám něco podařilo, pochválili vás nebo spíše vyzdvihovali, když se něco nepodařilo a úspěch se bral jako samozřejmost? 
 • Podpořili rodiče vaše sny nebo si spíše skrze vás chtěli naplnit svoje neuskutečněné sny? 
 • Dali vám prostor pro váš názor nebo direktivně řekli, že dospělým se neodmlouvá a dokud vás živí, budete poslouchat? 
 • Jaké byly vztahy rodičů s jejich sourozenci, s vašimi prarodiči, s jejich přáteli? 
 • Jak rodiče hovořili o druhých lidech? S respektem nebo na druhých nenechali „nit suchou“ a měli tendenci stále někoho kritizovat a ponižovat? 

Jaká byla energie kolem peněz? 

 • Slýchali jste často, že rodiče na nic nemají? Že pro peníze se musí tvrdě dřít? 
 • Práce snů je utopie a práce není zábava? Že do práce se chodí jen pro peníze? 
 • Nebo se naopak cítili být něco víc, protože byli bohatí? 
 • Nebo vnímali peníze jako cestu k tomu udělat si radost a ulehčit život sobě i rodině skrze vzájemné prožitky a sdílení?

 

Ať to bylo jakkoliv, pamatujte vždy, že každý v tu chvíli dělá co může a co v tu chvíli umí nejlíp. 

Každý děláme chyby, a proto není cesta spadnout do obviňování a sebeobviňování, ale uvědomit si zkušenost, vystoupit z ní a jít dál. S přijetím, respektem a odpuštěním.  

Co tedy s tím?

Tak především vše můžeme změnit v momentě, kdy si to uvědomíme. Stává se to v okamžiku, kdy něco v našem životě nefunguje a my to nedokážeme vyřešit na racionální úrovni, a tak se rozhodneme pro změnu.  

Co je největší překážkou na cestě ke změně? 

Strach. Strach, že ztratíte vše, co jste si vybudovali, čemu jste věřili, strach ze ztráty jistot. Přesně strach ze zboření základů a té neviditelné zdi, jsou jste si z vašich vzorců a přesvědčení kolem sebe vystavěli. 

Jaké jsou nejčastější strachy? 

Co tomu řekne okolí, rodina, přátelé? Odsoudí mě? Ztratím je? 

Pamatujte, že strach je jen iluze a je pouze jen ve vaší hlavě. 

Když nasloucháme těmto myšlenkám, můžeme pozorovat, jak nás pomalu ničí a sžírají zevnitř. 

Řada mých klientek i klientů se rozhodli pro změnu ve fázi, kdy už nevěděli kudy kam. Kdy letitá rezistence vůči změnám je zahnala až na pokraj jejich spokojené existence vlastního života. 

Věta typu: Jsem tu, musím udělat změnu, jinak onemocním a umřu… byla nejčastější. 

co je koučink koučink liberec lenka fuentes koučing

Víte, kdo jste? 

Když vám položím tuto otázku, možná odpovíte svým jménem, kde jste se narodili, co děláte, jaká je vaše práce či posláním nebo místo v životě.. 

To ale pořád není to, kam jste.. To je pouze to, co vás identifikuje. 

Otázka „Kým jste?“, jde do úplné podstaty vaší bytosti…. Kde je pouze láska, harmonie a klid… 

Pamatujte, že strach je pouze ve vaší mysli a pokud uděláte kroky ke změně vzorců tak, jak je to s vámi v souladu, změny vám přinesou životní štěstí na všech úrovních, ať to jsou vztahy práce, zdraví či finanční hodnost. 

A stejně tak budete velkou inspirací pro své nejbližší i okolí. 


 • Chtěli byste změnit myšlení tak, aby se vám začal dařit?

 • Nebaví vás už trápit se ve vztazích, nebo stále řešit nedostatek peněz?

 • Řešíte neustále, co si o vás druzí pomyslí? 

 • Špatně spíte a už jste vyčerpaní z toho, že se stále ve vašem životě nic nemění? 

Vytvořila jsem pro Vás transformační program JEDNA JEDINÁ ZMĚNA. 

Můžete v něm pracovat sami, nebo se mnou v individuálních sezeních online.

 

Více se dozvíte v odkazu na mých webových stránkách:

https://www.lenkafuentes.cz/jedna-jedina-zmena/